Serwis i naprawa rowerów w Poznaniu

Kupiłeś rower i cieszyłeś się z jazdy na nim, ale… No właśnie, coś zaczęło zgrzytać. Nie martw się,  to absolutnie normalne. Nawet najlepszy rower – a zwłaszcza taki, którym właściciel się nie opiekuje – z czasem łapie luzy, zaczyna skrzypieć, gubić łańcuch i, krótko mówiąc, nie jest już tak sprawny jak na początku. Rower, tak jak samochód, powinien być na przeglądzie przynajmniej raz w roku.

Naprawa rowerów – zrób to sam…

Oczywiście drobnymi naprawami i konserwacją roweru możesz zająć się sam. Co jest najważniejsze w konserwacji roweru? Przede wszystkim regularne czyszczenie napędu i późniejsze zabezpieczenie go smarem odpowiednim do warunków, w których używamy roweru. Oleje chroniące napęd w mokrych warunkach przeważnie są bardziej gęste i lepkie, dzięki czemu nie spływają z łańcucha podczas deszczu, ale za to w suchy dzień będą przyciągać kurz, piasek i wszelkie zanieczyszczenia, co sprawi, że po całodziennej jeździe po drogach szutrowych i mniej ubitych ścieżkach napęd nie będzie działać zbyt płynnie. Pamiętajmy też o tym, że jeśli nie korzystamy z roweru przez kilka dni, powinniśmy pozwolić odpocząć sprężynie tylnej przerzutki, zrzucając łańcuch na najmniejszą zębatkę – dzięki temu przedłużymy żywotność sprężyny. Możemy też pokusić się o regularne sprawdzanie stopnia rozciągnięcia łańcucha, aby móc wymienić go w odpowiednim momencie. Dlaczego dbanie o napęd jest tak ważne?  Przede wszystkim dlatego, że często problemy z napędem oznaczają konieczność wymiany nie tylko łańcucha rowerowego, ale także korby i kasety (lub zębatek). A wymiana całego napędu może być dość kosztowna  lub nawet bardzo kosztowna, w zależności od grupy osprzętu w naszym rowerze. Warto też regularnie sprawdzać stan klocków hamulcowych i linek (lub przewodów hamulcowych), aby zawsze móc na nie liczyć.

Potrzebujesz więcej informacji? Znajdziesz je wkrótce na naszym blogu.

…lub oddaj swój rower w nasze ręce – serwis rowerowy w Poznaniu

Jeśli jednak nie ufasz swoim zdolnościom technicznym lub wolisz, aby Twoim rowerem zajęli się specjaliści – zapraszamy do naszego serwisu rowerowego w Poznaniu i Rokietnicy. Naprawiamy wszystkie rodzaje rowerów: górskie (MTB), szosowe, trekkingowe, crossowe i miejskie. Chętnie zaopiekujemy się też nieco mniej popularnymi rowerami – np. przełajowymi, triathlonowymi czy elektrycznymi.

Naprawa rowerów w Poznaniu i w Rokietnicy – w czym możemy Ci pomóc?

Wymienimy napęd w rowerze, pedały, opony i dętki, linki przerzutek i hamulców, pancerze. Wyregulujemy słabo działające hamulce i sprawiające problemy przerzutki, a hamulce powietrzne – odpowietrzymy. Serwis amortyzatorów rowerowych, zarówno olejowych, jak i powietrznych, również nie jest dla nas problemem, podobnie jak naprawa piast, sterów i suportu oraz centrowanie kół. Jeśli kupiłeś już rower online, możemy go dla Ciebie złożyć. Oferujemy też zaplatanie i składanie kół wszystkich rozmiarów.

A jeśli nie wiesz, co dolega Twojemu jednośladowi, ale podejrzewasz, że wymaga więcej uwagi, oddaj go w nasze ręce. Zajmiemy się nim troskliwie i przeprowadzimy ogólny serwis roweru – zdiagnozujemy usterki i usuniemy je, a Twój rower będzie śmigać jak nowy.

Naprawiamy rowery w Poznaniu i Rokietnicy, jeśli jednak potrzebujesz roweru jak najszybciej, odwiedź nasz serwis w Rokietnicy, w którym terminy napraw rowerów są zazwyczaj krótsze.