Opublikowano Dodaj komentarz

SOLIDne ściganie

W tym sezonie członkowie teamu Szookrower brali udział nie tylko w zawodach GogolMTB, ale również w cyklu organizowanym przez firmę SOLID Logistics. Co prawda naszych reprezentantów nie można było spotkać na każdym maratonie MTB, ale wszyscy zgodnie przyznają, że warto się przejechać nieco dalej poza Poznań, by się pościgać na fajnie poprowadzonych trasach i z bardziej doświadczonymi konkurentami.

SolidMTB to świetnie zorganizowana impreza w każdym szczególe. Trasa oznaczona bez zarzutu, single WOW jak na Wielkopolskę 🙂, miasteczko i wyścigi dla dzieci – inni tylko mogą się uczyć, no i ta uczta na mecie – kask z głowy – mówi Marcin Gawron z Szookrower o lipcowych zawodach zorganizowanych w Przyłęku koło Nowego Tomyśla.

Co wyróżnia ten cykl? Oprócz świetnej atmosfery to przede wszystkim możliwość wyboru dystansu już podczas samej jazdy. Nie trzeba go deklarować przy zapisach i można próbować swoich sił raz na trasie Mini, raz na Mega, a raz na Giga w każdym z 10 zawodów z cyklu. Poza tym odpowiedni dobór kolarzy do sektorów startowych, co gwarantuje lepszą zabawę i większe bezpieczeństwo. Nie można zapominać o ciekawych miejscówkach – trasy są bardzo wymagające i różnorodne. Organizatorzy wyciskają z nich, co najlepsze dla MTBowców. I organizacja zawsze na tip top – brak opóźnień startów, dekoracji – to też są istotne elementy dla zawodników. Mimo iż to zawody amatorskie, to najlepsi w OPEN mogą liczyć na drobne nagrody od sponsorów, a wszyscy – na pamiątkowy medal na mecie.

Warto pamiętać, że imprezy pod marką SOLIDa to nie tylko MTB, ale również możliwość udziału w wyścigach na szosie (SOLID Road) lub biegach przełajowych (SOLID Run). Naprawdę polecamy tę imprezę wszystkim, i kolarzom i biegaczom! My na pewno pojawimy się na SOLIDzie w przyszłym sezonie.

Dla naszego Krzyśka SOLIDna droga do Sławy zakończyła się III miejscem OPEN na dystansie MINI, I miejscem w kategorii M3 i II miejscem w klasyfikacji generalnej MINI M3!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *