Opublikowano Dodaj komentarz

A za rok Mistrzostwa Świata

Koniec sezonu? Nie dla zawodników teamu Szookrower. W zeszłą niedzielę Krzysztof Borkowski wziął udział w największej imprezie dla amatorów kolarstwa szosowego w Polsce, czyli ŠKODA Poznań Bike Challenge. Pierwszy wyścig tego typu w życiu, pierwszy raz przejechane 120 km na rowerze ciągiem, pierwszy raz na nowym rowerze, dzień po wysiłku włożonym w wygranie Maratonu z cyklu GogolMTB w Łopuchowie i… udało się wywalczyć kwalifikację do Mistrzostw Świata UCI Gran Fondo World Series, które odbędą się już za rok, 8 września 2019 r. w Poznaniu.

Potraktowałem to wydarzenie jako trening. Chciałem się sprawdzić w czymś innym. Nigdy wcześniej nie rywalizowałem na szosie i nie miałem pojęcia, jak technicznie podejść do takiego wyścigu. Chciałem zdobyć cenne doświadczenie i w jednym kawałku dojechać do mety. Nie liczyłem na dobry wynik, szczególnie że podczas odbierania pakietu startowego dowiedziałem się o przeniesieniu do sektora B, mimo że wcześniej zadeklarowałem wyższą średnią prędkość – mówi Krzysztof Borkowski debiutujący na Bike Challenge. – Dlatego też medal UCI świadczący o uzyskanej kwalifikacji do przyszłorocznych Mistrzostw Świata to dla mnie spore zaskoczenie i duża motywacja do dalszej pracy, by powalczyć o jeszcze wyższe miejsce wśród najlepszych amatorów na szosie. Był to również chrzest bojowy dla mojego nowego roweru, o dwa rozmiary mniejszego niż szosa, na której jeździłem do tej pory. I jak wtedy pokonanie 100 km było dla mnie nieosiągalne z powodu niekomfortowej pozycji na rowerze, to teraz nie mogłem uwierzyć, że meta to już.

Na sukces na tego rodzaju imprezie wpływ ma nie tylko dobra technika „szosowania”, kondycja fizyczna, organizacja wyścigu, czy pogoda, ale również sprzęt. Pokonanie dystansu 120 km to nielada wyzwanie nie tylko dla nóg, ale również pleców. Dlatego warto zainwestować w dobry rower, dobrany do sylwetki, by móc utrzymać optymalną pozycję podczas jazdy. A w tym wyborze pomogą Wam eksperci z Szookrower!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *